بهترین بازی های رایگان اپیک گیمز

مروری بر بازی‌های رایگان Epic games
مگ جدید
بهترین بازی های رایگان اپیک گیمز

بهترین بازی های رایگان اپیک گیمز

بازی های رایگان اپیک گیمز را می‌شناسید؟ برای آشنایی با لیستی از بهترین بازی های رایگان Epic Games با پارسی مگ همراه باشید.

شرکت Epic Games ناشر قدرتمندی درزمینه عرضه بازی‌های کامپیوتری بوده که بدنیست بدانید امروزه شاهد بازی های رایگان Epic Games بسیاری دراین سرویس هستیم. در این مقاله از سایت پارسی مگ تصمیم داریم شمارا با لیست مناسبی از بهترین بازی های رایگان اپیم گیمز آشنا کنیم که پیشنهاد می‌شود باما همراه باشید. برای شروع 10 بازی رایگان Epic Games را برای شما مدنظر قرار داده‌ایم.

 

10 تا از بهترین بازی های رایگان اپیک گیمز

اپیک گیمز در‌کنار حضور به‌عنوان شرکتی سازنده بازی و منتشر کننده آن، دارای فضایی مانند استیم (steam) است که بازی‌های مختلف را برای فروش یا دانلود ارائه می‌دهد. برخی از این بازی‌ها کاملا رایگان هستند و درواقع (free to play) می‌باشند. این شرکت همچنین در مواردی برای اینکه مخاطبان و گیمرها بتوانند از بازی‌ها دیدن کنند از تخفیفاتی متنوع استفاده می‌کند و حتی در برخی هفته‌ها تعدادی از بازی‌ها را به‌صورت رایگان عرضه می‌کند. بدنیست بدانید برخی بازی‌های رایگان Epic Games درلیست بهترین بازی های کامپیوتری نیز حضور داشته‌اند.

1.Love بهترین بازی‌های رایگان اپیک سال 2024

بهترین بازی های رایگان اپیک گیمز love

 • سازنده: فرید وود (Fred Wood)
 • ناشر: Fred Wood
 • سال انشتار: ۲۰۱۴
 • پلتفرم: ویندوز

بازی عشق (‌LOVE‌) یک بازی پلتفرمر ۲D است که توسط Fred Wood هم به‌‌عنوان توسعه‌دهنده و هم ناشر ایجاد شده است. این بازی ابتدا در تاریخ ۷ فوریه ۲۰۱۴ منتشر شد​​​​. LOVE یک بازی پلتفرمر با زیبایی‌شناسی رترو و تمرکز بر روی سختی چالش‌برانگیز است. این بازی دارای ۱۶ سطح، یک موسیقی متن شامل ۱۲ ترک، امتیازدهی رقابتی و یک ابزار ساده برای ایجاد سطح است​​. بازی love یکی از بهترین بازی‌های رایگان اپیک سال 2024 می‌باشد.

بازیکن در نقش شخصیتی به‌‌نام فایوایت (fiveEight)، از طریق چندین سطح خطی حرکت می‌کند. بازیکن دارای سه توانایی است: پرش، حرکت به‌‌چپ و راست، و ایجاد یک نقطه چک‌پوینت با فشردن یک دکمه. هدف در هر سطح رسیدن به‌‌نقطه پایانی برای پیشرفت به‌‌سطح بعدی است​​. Love از بازی های رایگان اپیک گیمز برای PC است.

fiveEight در یک دنیای مکانیکی غریبه‌‌ بیدار می‌شود، جایی که همه چیزهایی که قبلاً می‌شناخته جای خود را به‌‌ماشین‌ها داده‌اند. تنها چیزی که او به‌‌یاد می‌آورد این است که قبل از بیدار شدن، همه چیز بهتر بود. او تنها با امید رسیدن به‌‌چیزی بهتر پیش می‌رود​​.

این بازی به‌‌دلیل سبک رترو و چالش‌های جذابش مورد تحسین قرار گرفته است. از جمله ویژگی‌های خاص آن، سیستم بازسازی موقعیت منحصر‌به‌‌فرد و موسیقی متن زیبایی است که توسط James Bennett ساخته شده است. این عنوان یکی از بازی های رایگان این هفته اپیک گیمز نیز می‌باشد و به عوان تخفیف هفته قرار گرفته پس، اگر بازی را می‌خواهید بهتر است هرچه زودتر دست به‌کار شوید.

2. Genshin Impact

بهترین بازی های رایگان اپیک گیمز Genshin Impac

 • سازنده: می‌هو‌یو (miHoYo)
 • ناشر: miHoYo
 • سال انشتار: ۲۰۲۰
 • پلتفرم: Android، iOS، PlayStation 4-5، و Windows

Genshin Impact یک بازی دنیای باز است که به‌‌بازیکن اجازه می‌دهد یکی از چهار شخصیت قابل تعویض در یک گروه را کنترل کند. بازیکنان می‌توانند به‌‌سرعت بین شخصیت‌ها در طول نبرد جابجا شوند، که این امر اجازه استفاده از ترکیب‌های مختلف مهارت‌ها و حملات را می‌دهد. شخصیت‌ها می‌توانند از طریق افزایش مستقیم سطح و بهبود آثار و سلاح‌هایی که یک شخصیت می‌تواند مجهز کند، قابلیت‌های خود را ارتقا دهند​​. گنشین یکی از بهترین بازی های رایگان اپیک گیمز برای طرفداران انیمه می‌باشد.

چندنفره و پلتفرم متقابل: بازی دارای حالت چندنفره به‌‌صورت همکاری است. تا چهار بازیکن می‌توانند در دنیای باز با هم بازی کنند و به‌‌نواحی مختلف وارد شوند. بازی از بازی متقابل پلتفرم پشتیبانی می‌کند، بنابراین بازیکنان در هر پلتفرمی می‌توانند با یکدیگر بازی کنند​​.

شخصیت‌های قابل بازی کنترل یکی از هفت عنصر طبیعی را دارند: Anemo (هوا)، Geo (زمین)، Pyro (آتش)، Hydro (آب)، Cryo (یخ)، Electro (برق)، و Dendro (گیاهان). وقتی این عناصر با یکدیگر واکنش نشان می‌دهند، اثرات مختلفی ایجاد می‌کنند. هر شخصیت همچنین دارای دو توانایی نبرد منحصر به‌‌فرد است: یک ‌مهارت عنصری‌ و یک ‌انفجار عنصری‌​​. این بازی از طراحی برجسته‌ای همراه بوده که همین موضوع سبب حضور آن در لیست بهترین بازی های گرافیکی کامپیوتر شده است.

3. Rocket League

بهترین بازی های رایگان اپیک گیمز Rocket League

 • سازنده: سایونیکس (Psyonix)
 • ناشر: Epic Games
 • سال انشتار: ۲۰۱۵
 • پلتفرم: PlayStation 4 و PC و Xbox One و Nintendo Switch

‌راکت لیگ (Rocket League‌) ، توسط Psyonix توسعه یافته و توسط Epic Games منتشر شده است، در تاریخ ۷ ژوئیه ۲۰۱۵ برای PlayStation 4 و PC عرضه شد. این بازی بعداً برای Xbox One در ۱۷ فوریه ۲۰۱۶ و برای Nintendo Switch در ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷ منتشر شد​​​​​​.

Rocket League یک بازی ورزشی آرکید است که به‌‌صورت ترکیبی از فوتبال و نبردهای وسایل نقلیه با سرعت بالا طراحی شده است. بازیکنان در دو تیم، هر کدام با تا چهار بازیکن، باید با استفاده از خودروهای مجهز به‌‌موشک، توپ را به‌‌دروازه حریف بزنند تا امتیاز کسب کنند.

مسابقات معمولاً پنج دقیقه طول می‌کشند، با اضافه وقت در صورت مساوی بودن نتیجه. بازی شامل حالت‌های تک‌نفره و چندنفره است، همچنین دارای حالت‌های بازی آنلاین رقابتی و سرگرم‌کننده است. از جمله حالت‌های مختلف، می‌توان به‌‌حالت‌هایی مانند هاکی روی یخ و بسکتبال اشاره کرد که با قوانین و فیزیک متفاوتی نسبت به‌‌حالت استاندارد فوتبال ارائه می‌شوند​​.

Rocket League در سپتامبر ۲۰۲۰ توسط Epic Games به‌‌صورت رایگان عرضه شد و از آن زمان به‌‌بعد عنوان یکی از پایه ثابت‌های لیست بازی های رایگان اپیک گیمز (Epic Games) به‌حساب می‌آید.

4. Valorant

بهترین بازی های رایگان اپیک گیمز Valorant

 • سازنده: ریوت گیمز (Riot Games)
 • ناشر: Riot Games
 • سال انشتار: ۲۰۲۰
 • پلتفرم: ویندوز

ولورانت (‌Valorant‌)، یک بازی تیراندازی تاکتیکی اول شخص که توسط Riot Games توسعه یافته و منتشر شده، در تاریخ ۲ ژوئن ۲۰۲۰ به‌‌صورت رسمی منتشر شد​​​​ و یکی دیگر از بازی های رایگان اپیک گیمز برای PC به شمار می‌رود.

Valorant یک بازی تاکتیکی است که در آن بازیکنان در نقش‌های مختلف مبارزانی با قابلیت‌های منحصر به‌‌فرد بازی می‌کنند. این بازی بر پایه‌ی تیم‌های ۵ نفره برگزار می‌شود و هر تیم سعی دارد با استفاده از تاکتیک‌ها و مهارت‌های خاص خود بر تیم حریف غلبه‌‌کند. مودهای مختلفی مانند آنریتد (‌Unrated‌)، اسپایک راش (‌Spike Rush)‌، و کامپتیو (‌Competitive‌) در بازی وجود دارد که هر یک تجربه‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند​​. Valorant یکی از بهترین بازی‌های رایگان اپیک سال 2023 در ژانر شوتر بوده‌است.

در مود استاندارد ‌Unrated، بازی به‌‌صورت بهترین از ۲۵ دور انجام می‌شود، که در آن تیم اولی که ۱۳ دور را برنده شود، بازی را برنده می‌شود. تیم مهاجم باید یک دستگاه بمب‌گذاری شده به‌‌نام بمب (‌Spike‌) را در مکان‌های مشخص شده فعال کند. اگر تیم مدافع نتواند آن را غیرفعال کند یا اگر همه اعضای یک تیم قبل از فعال‌سازی Spike حذف شوند، تیم مقابل امتیاز می‌گیرد​​.

5. Fortnite

بهترین بازی های رایگان اپیک گیمز Fortnite

 • سازنده: Epic Games
 • ناشر: Epic Games
 • سال انشتار: 2017
 • پلتفرم‌: PlayStation 4-5, pc, Xbox

فورتنایت (Fortnitet) در چندین حالت بازی مختلف عرضه می‌شود که همه آن‌ها از یک موتور بازی و طراحی هنری مشابه‌‌استفاده می‌کنند. حالت‌های مختلف بازی عبارتند از:

فورتنایت: نجات جهان (Fortnite: Save the World): یک بازی همکاری چندنفره در برابر محیط، که در آن بازیکنان با همکاری برای رسیدن به‌‌اهداف مشترک در مأموریت‌های مختلف همکاری می‌کنند.

فورتنایت بتل رویال (Fortnite Battle Royale): یک بازی بازیکن در برابر بازیکن برای تا ۱۰۰ نفر است که بازیکنان می‌توانند به‌‌تنهایی، در یک دونفره، یا در یک گروه (معمولاً سه یا چهار نفره) بازی کنند.

فورتنایت خلاقیت (Fortnite Creative): یک حالت بازی جعبه‌‌شنی است که در آن بازیکنان آزادی کامل برای تولید هر آیتمی از حالت بازی Battle Royale در یک جزیره شخصی دارند.

در حالت Battle Royale، بازیکنان بدون سلاح از یک ‌اتوبوس نبرد‌ که از نقشه بازی عبور می‌کند، با چتر نجات پریده و بر روی نقشه فرود می‌آیند. آن‌ها باید به‌‌دنبال سلاح، اقلام، منابع و حتی وسایل نقلیه باشند، در حالی که سعی در زنده ماندن و حمله و حذف سایر بازیکنان دارند. هدف اصلی این است که آخرین بازیکن یا تیم زنده باقی بماند​​. فورتنایت یک بازی ایده‌آل بوده که در لیست بهترین بازی های اکشن کامپیوتر حضور خوبی داشته است.

6. Warframe

بهترین بازی های رایگان اپیک گیمز Warframe

 • سازنده: دیلوکس اکستریم (Digital Extremes)
 • ناشر: Digital Extremes
 • سال انشتار: 2013
 • پلتفرم‌: PlayStation 4، Xbox One، Switch، و PC

بازی وارفریم (‌Warframe‌) یک بازی اکشن و تیراندازی سوم شخص آنلاین است در ‌Warframe‌ ، بازیکنان کنترل اعضای تننو (Tenno)، جنگجویانی که از خواب طولانی در کریوسلیپ بر روی زمین بیدار شده‌اند بدون خاطره‌ای از گذشته خود، را به‌‌عهده دارند. در سیستم مبدأ (یک اصطلاح داخل بازی برای منظومه شمسی)، آنها خود را در جنگ با گریتر (Grineer)، کورپوس (Corpus)، اینفستد (Infested)، سنتینت‌ها (Sentients) و کارپتد‌ها (Corrupted) می‌یابند. بازیکنان از لباس‌های بیومکانیکی، Warframes، برای بهره‌برداری از توانایی‌های منحصر به‌‌فرد خود استفاده می‌کنند​​.

Warframe یک بازی آنلاین است که عناصری از بازی‌های تیراندازی، RPG و بازی‌های مخفی‌کاری را در خود جای داده است. بازیکنان با شروع بازی یک واحد نبرد بیومکانیکی به‌‌نام ‌‌Warframe‌‌ را کنترل می‌کنند که دارای قابلیت‌های ویژه و توانایی‌های فراطبیعی است. هدف اصلی بازیکنان کاوش در سیستم مبدأ است. در طول بازی، بازیکنان قابلیت کنترل مستقیم اوپریتور (‌‌Operator‌‌) را، که واقعیت فیزیکی Tenno است، باز می‌کنند​​.

Warframe به‌‌خاطر گیم‌پلی جذاب و پویای خود و داستان پیچیده و عمیقش مورد توجه قرار گرفته است و تا سال 2019 نزدیک به‌‌50 میلیون بازیکن ثبت‌نام کرده داشته است​​.

7. League of Legends

بهترین بازی های رایگان اپیک گیمز League of Legends

 • سازنده: RIOT games
 • ناشر: RIOT games
 • سال انشتار: 2009
 • پلتفرم: ویندوز

بازی لیگ‌ او لجندز (‌League of Legends)‌ یک بازی آنلاین در سبک MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) است که توسط Riot Games توسعه داده شده و منتشر شده است. این بازی برای اولین بار در تاریخ 27 اکتبر 2009 به‌‌صورت رایگان عرضه شد​​​​. در کنار طرفداران بسیاری که‌دارد این بازی به شدت اعتیادآور است. این بازی یکی از بهترین بازی های رایگان اپیک گیمز و Riot games می‌باشد.

در ‌League of Legends‌، بازیکنان کنترل یک شخصیت منحصر به‌‌فرد به‌‌نام ‌قهرمان‌ (champion) را با مجموعه‌ای از توانایی‌های منحصر به‌‌فرد بر عهده دارند. هدف اصلی بازی از بین بردن ساختمان اصلی (‌Nexus‌) تیم مقابل است، که توسط شخصیت‌های دیگر بازیکنان و ساختارهای دفاعی یعنی ‌برج‌ها‌ محافظت می‌شود​​.

محیط بازی: محور اصلی بازی، حالت سامانر ریفت (‌Summoner‌‌s Rift)‌ است که شامل دو تیم پنج نفره رقابت می‌کنند تا Nexus تیم مقابل را نابود کنند. بازیکنان با کشتن دشمنان و انجام مأموریت‌ها سطح و تجهیزات خود را ارتقاء می‌دهند​​. League of Legends به‌‌عنوان بزرگترین eSport جهان شناخته می‌شود. پیشنهاد می‌شود نیم‌نگاهی به بهترین بازی های رایگان استیم نیز داشته باشید.

8. Path of Exile

بهترین بازی های رایگان اپیک گیمز Path of Exile

 • سازنده: گرایدینگ گیر گیمز (Grinding Gear Games)
 • ناشر: Grinding Gear Games
 • سال انشتار: 2013
 • پلتفرم: Xbox One و PlayStation 4, pc

‌پس او اکسایل (Path of Exile‌) یک بازی نقش‌آفرینی اکشن رایگان است که توسط Grinding Gear Games توسعه یافته و منتشر شده است. بازی برای اولین بار در اکتبر 2013 برای مایکروسافت ویندوز منتشر شد. نسخه‌های Xbox One و PlayStation 4 به‌‌ترتیب در آگوست 2017 و مارس 2019 منتشر شدند​​​​​​. می‌توانید به‌این بازی به‌عنوان برادر ناتنی و رایگان عنوان محبوب دیابلو (Diablo) نگاه کنید. از همین جهت این بازی یکی دیگر از بهترین بازی های رایگان اپیک گیمز است.

بازی در دنیای تیره و تاریک فانتزی وراکلست (Wraeclast) روایت می‌شود. بازیکنان در نقش افراد تبعید شده به‌‌این قاره‌ی خطرناک، با موجودات وحشتناک و خرابی‌های امپراطوری ابدی و تمدن واال (Vaal) که پیش از آن بوده، مواجه می‌شوند​​. ‌Path of Exile‌ شامل سیستم اقتصادی بر پایه مبادله و اقلام ارزی متفاوتی است که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند، مانند ارتقاء سطح نادر بودن یا کیفیت آیتم‌ها. بازی شامل چندین حالت بازی مختلف می‌باشد، از جمله حالت‌های استاندارد و تک‌نفره​​.

9. Rogue Company

بهترین بازی های رایگان اپیک گیمز Rogue Company

 • سازنده: فرست واچ گیم (First Watch Games)
 • ناشر: های رز استادیوز (Hi-Rez Studios)
 • سال انشتار: ۲۰۲۰
 • پلتفرم: : Xbox One و PlayStation 4-5, pc, nintendo

روج کمپانی (‌Rogue Company)‌ یک بازی سوم شخص تیراندازی است.در ‌Rogue Company‌، بازیکنان به‌‌عنوان عضو یک تیم مزدور نخبه ‌‌شرکت می‌کنند. و در مأموریت‌های مختلف در سراسر جهان حضور دارند. این بازی دارای حالت‌های چند نفره PvP متعدد است و بازیکنان می‌توانند از بیش از ۵۰ سلاح مختلف و توانایی‌های تغییردهنده بازی استفاده کنند. هدف اصلی این است که با استفاده از تیراندازی دقیق و کار تیمی، مأموریت‌های خود را به‌‌اتمام برسانند و پاداش دریافت کنند​​.

10. Prince of Persia: The Lost Crown

بهترین بازی های رایگان اپیک گیمز Prince of Persia The Lost Crown

 • سازنده: یوبیسافت (Ubisoft)
 • ناشر: Ubisoft
 • سال انشتار: ۲۰۲۴
 • پلتفرم: ویندوز

پرنس او پرشیا: تاج گم شده (‌Prince of Persia: The Lost Crown‌) یک بازی اکشن-ماجراجویی پلتفرمر است که در ۱۸ ژانویه ۲۰۲۴ منتشر شده است. این بازی توسط Ubisoft Montpellier توسعه داده شده و توسط Ubisoft منتشر شده است​​​​. می‌توان گفت این بازی یکی از مورد انتظارترین بازی‌‌های 2024 است و اپیک گیمز هم‌اکنون نسخه دموی این بازی را به صورت رایگان در سایت خود قرار داده.

داستان بازی حول محور سارگون (Sargon) ، یک جوان از گروه نامیرایان (‌The Immortals‌) می‌چرخد که مأموریت دارد وارد شهر نفرین شده کوه گاف (Mount Qaf) شود و پرنس قصن (Ghassan) را نجات دهد. این بازی بر روی پلتفرمر و حل معما تأکید دارد​​​​.

بازی ‌Prince of Persia: The Lost Crown‌ با استفاده از موتور بازی Unity ساخته شده و در کنسول‌های نسل فعلی با رزولوشن 4k و 120 فریم بر ثانیه اجرا می‌شود​​​​. در میان منتقدین با نظرات مثبتی مواجه شده است.

بازیکنان در این بازی به‌‌کاوش در دنیای پرجزئیات و متنوع Mount Qaf می‌پردازند که شامل معبدهای باستانی، کتابخانه‌های سلطنتی، غارها و مکان‌های دیگر است. این بازی همچنین دارای سیستم مبارزه‌ای چالش‌برانگیز و پیچیده است که به‌‌بازیکنان امکان استفاده از حملات مختلف، دفاع، و مهارت‌های خاص را می‌دهد​​​​. این محصول ارزشمند یک نمونه عالی در لیست بهترین بازی های 2024 بوده است.

11. Trackmania

trackmania

 • سازنده: Nadeo
 • ناشر: Ubisoft
 • سال انشتار: 2023
 • پلتفرم: ویندوز

trackmania عنوان یک بازی مسابقه‌ای و جذاب که شما را در چالش‌های روزانه متنوع قرار خواهد داد تا با شرکت در آنها بتوانید امتیازهای بسیار را جمع آوری کنید، وجود ده‌ها نوع پیست مختلف به شما این امکان را می‌دهد تا در محیط‌های غیر تکراری به مسابقه بپردازید و تمامی رقیبان خودتان را پشت سر بگذارید. فقط کافیست که در اپیک گیمز یک اکانت داشته باشید و با ادد کردن بازی با دیگر دوستان خودتان ساعت‌ها مشغول بازی کردن شوید، هر پیست مسابقه شرایط خاص خودش را دارد و با چند بار طی کردن آن می‌توانید به سادگی حریفان را پشت سر بگذارید، گفتنی است ماشین‌های متنوعی نیز در گیم وجود دارد که با بدست آوردن XP بیشتر می‌توانید آنها را بازگشایی کرده و هر کدام را که دوست داشتید انتخاب نمایید. سبک ریسینگ همیشه طرفداران خاص خودش را داشته و این عنوان تمامی تلاش خودش را انجام داده تا بتوانند همانند دیگر رقبای خود عمل کنند تمامی آنچه که نیاز است یک بازی مسابقه‌ای داشته باشد این عنوان داراست.

سخن پایانی

Epic games بازی‌‎های مختلفی را در ژانرهای مختلف ارائه می‌دهد. به‌جز برخی از عناوین نام‌برده شده، بیشتر بازی‌هایی که در‌مورد آن‌ها صحبت کردیم به‌طور همیشگی رایگان هستند که می‌توانید لیست بازی های رایگان اپیک گیمز (Epic Games) را در سایت خود آن مشاهده کنید. اما epic games در بسیاری از موارد تخفیف‌هایی را برای بازی‌های خود در‌نظر می‌گیرد که گاهی صددرصد بوده و بازی را رایگان می‌کند. در مورد بازی‌های عشق و پرنس او پرشیا بهتر‌ است همین‌ حالا که رایگان هستند سری به‌آن‌ها بزنید. همچنین می‌توانید با قرار دادن فیلتر قیمت روی رایگان و ترتیب بازی‌ها روی جدید، بازی‌های رایگان جدید Epic Games Store را مشاهده کنید.

4.8/5 (4 نظر)
 • دیدگاه‌ها

  0 دیدگاه

 • نقد و بررسی‌ها

  0 نقد و بررسی

۱۵۰

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد!

نمایش دیدگاه های بیشتر

نکات مهم برای ارسال نقد و بررسی

 • نقد و بررسی حتما باید بیشتر از ۱۵۰ کلمه باشد.
 • نقد و بررسی شما فقط بعد از تایید مدیر نمایش داده می‌شود.

۱۵۰

نقد و بررسی ثبت نشده است.

نمایش نقد و بررسی های بیشتر