نحوه کاهش پینگ بازی چگونه است ؟

مگ جدید

نحوه کاهش پینگ بازی چگونه است ؟

آیا شما هم در حین تجربه بازی های آنلاین، با تاخیر مواجه می شوید؟ آیا وقتی در بازی های تیراندازی به شمت دشمنان شلیک می کنید، گلوله چند ثانیه دیرتر به مقصد می رسد؟ این اتفاقات زمانی می افتند که پینگ شما بیش از حد بالا باشد. پانگ بالا، موجب تاخیر بین حرکات بازیکن و پاسخ سرور به این حرکات می شود و یک کندی آزاردهنده را در مقابل کاربر قرار می دهد.

نحوه کاهش پینگ بازی

خوشبختانه، راه های زیادی برای کم کردن پینگ وجود دارد. ممکن است استفاده از یک یا چندین روش، بتواند پینگ شما را کاهش دهد و تجربه گیمینگ تان را چند برابر بهتر کند. ما در اینجا به شما توضیح می دهیم که چرا پینگ بالایی دارید و چگونه می توانید با پایین آوردن آن، تجربه گیمینگ خود را بهبود ببخشید. با ما همراه باشید.

چرا پینگ شما بالاست؟

نحوه کاهش پینگ بازی چگونه است ؟

ممکن است دلایل مختلفی برای پینگ بالا وجود داشته باشد. این موارد، متداول ترین دلایل این مشکل هستند:

 • فاصله زیادی از روتر و یا مودم خود دارید.
 • اتصال وای فای شما مشکل دارد.
 • آی اس پی شما، سرعت اینترنت تان را کاهش می دهد.
 • روتر و یا مودمی که استفاده می کنید قدیمی است یا مشکلات فنی دارد.
 • سایر فرآیندهای آنلاین، منابع شبکه شما را استفاده می کنند.
 • دستگاه های زیادی به شبکه وای فای شما متصل هستند و باعث کند شدن سرعت اینترنت می شوند.
 • VPN شما در حین بازی روشن است.
 • مشکل از طرف سرورهای بازی است که پاسخ را به کندی ارسال می کنند.

همان طور که می بینید، پینگ بالا می تواند دلایل زیادی داشته باشد. اما چطور می توان آن را کاهش داد؟ با ما همراه باشید تا به پاسخ این سوال برسید.

اتصال اینترنت خود را بررسی کنید

اتصال ضعیف اینترنت، دلیل اصلی پینگ بالاست. اگر سرعت اینترنت شما خیلی کم باشد، در بازی های انلاین با تاخیر مواجه خواهید شد. اتصال دارای مشکل می تواند به دلیل ارتباط دشوار با آی اس پی و یا وجود سخت افزار ناکارآمد مانند مودم یا روتر باشد. بنابراین، بررسی اتصال اینترنت در هر وب سایت رایگانی که دوست دارید، قدم اول برای رفع مشکل پینگ بالا محسوب می شود.

اگر سرعت شما کمتر از چیزی است که قرار بوده آی اس پی به شما بدهد، از نزدیکان خود که از خدمات همان شرکت استفاده می کنند، بپرسید آیا آنان نیز چنین مشکیلی دارند یا نه. اگر بقیه کاربران نیز پینگ بالایی دارد، بهتر است از ارائه دهنده دیگری سرویس اینترنت بگیرید. اما اگر فقط شما این مشکل را دارید، پیشنهاد می کنیم کارهای زیر را انجام دهید:

 • از این که مودم یا روتر شما دارد به درستی کار می کند، اطمینان حاصل کنید.
 • مطمئن شوید که همه اتصالات فیزیکی و سیم کشی ها به درستی انجام شده اند و روتر، مشکل نرم افزاری ندارد.
 • اجسام فیزیکی بین دستگاه و مودم خود را حذف و یا کم کنید. برای مثال، در همان اتاقی بازی کنید که مودم وجود دارد.
 • تنظیمات دستگاهی که روی آن بازی می کنید را بررسی کنید.
 • به جای ارتباط بی سیم، از اتصال سیمی مانند کابل اترنت استفاده کنید چرا که پایدارتر است.
 • روتر خود را به طور کلی ریست کنید.

اگر هیچ یک از موارد بالا به بهبود پینگ کمکی نکردند، بهتر است ارائه دهنده سرویس اینترنت خود را عوض کنید و یا از بسته متفاوتی بهره ببرید. اگر سرعت اینترنت شما خوب است و اکنون فقط مشکل پینگ دارید، راه حل های دیگری که ارائه می دهیم را بررسی کنید.

اتصالات به شبکه را کم کنید تا منابع آن آزاد شوند

حتی اگر سرویس اینترنت بسیار پر سرعتی هم داشته باشید، اتصالات زیاد به آن می تواند شما را در بازی دچار مشکل کند. اگر در حال اجرای فرآیندهای سنگین دیگر مانند پخش زنده از یک سایت، دانلود فایل سنگین و غیره هستید، در حین بازی آن ها را متوقف کنید تا منابع بیشتری برای پردازش بازی در دسترس قرار گیرد.

همچنین، اگر دستگاه های زیادی به یک کانکشن اینترنت وصل باشند، می توانند شما را با مشکل مواجه کنند. تا حد امکان، وای فای دیگر دستگاه ها که حین بازی کردن از آن ها استفاده نمی کنید را قطع کنید. خیلی از اوقات پیش می آید که خودتان نمی دانید، اما یکی از اعضای خانواده دقیقاً زمانی که در حال بازی کردن هستید، مشغول دیدن ویدیو در یوتوب یا دانلود هستند. سعی کنید هنگام بازی این موارد وجود نداشته باشد. اگر با انجام این کارها هم پینگ پایین نیامد، احتمالاً مشکل از سرورهای بازی است.

سرور خود را عوض کنید

نحوه کاهش پینگ بازی چگونه است ؟

همان طور که گفتیم، پینگ بالا به دلیل عدم ارتباط بین کانکشن شما و سرورهای بازی است؛ پس اگر مشکل از طرف شما نباشد، سرورهای بازی دچار ایراد شده اند. بسیاری از بازی ها و حتی اپلیکیشن ها مانند دیسکورد، به کاربر اجازه می دهند که در صورت بروز مشکل در یک سرور، به سرورهای دیگر وصل شوند. ترجیحاً به نزدیک ترین سرور متصل شوید. برای کاربران ایرانی، سرورهای بحرین و ترکیه می توانند گزینه های خوبی باشند.

VPN خود را قطع یا وصل کنید

بسیاری از ارائه دهندگان سرویس های اینترنت، پهنای باند کاربران را در حین انجام برخی فرآیندها مانند بازی کردن، محدود می کنند. اگر از VPN استفاده کنید، می توانید با موفقیت تمام فعالیت های خود را از شرکت ارائه دهنده مخفی کرده و بدون نگرانی بازی کنید.

اگر در حال حاضر از VPN استفاده می‌کنید، آن را خاموش کرده و دوباره وارد بازی شوید. در آخر ببینید که در کدام صورت تجربه پینگ بهتری دارید و با همان حالت بازی را اجرا کنید.

در ساعت های شلوغی سرورها، بازی نکنید

برخی بازی ها در بعضی ساعات روز، کاربران زیادی دارند و سرورهایشان به این دلیل بیش از حد شلوغ می شود. بنابراین تغییر ساعت بازی می تواند گاهاً به کاربران در تجربه پینگ پایین تر کمک کنند. در این روش باید آزمون و خطا کنید و ببینید که در چه ساعاتی سرورها خلوت تر هستند.

تنظیمات بازی را تغییر دهید

اگر هیچ یک از راه حل های بالا پینگ شما را پایین نیاوردند، آخرین کاری که می توانید انجام دهید، تغییر تنظیمات بازی است. با این کار، بازی منابع کمتری را برای پردازش، مصرف خواهد کرد. برای مثال، پایین آوردن تنظیمات گرافیکی با این که تجربه بصری کاربر را بدتر می کنند، اما ممکن است تاثیر بسزایی روی بهبود پینگ داشته باشند.

آنتی ویروس یا فایروال خود را غیرفعال کنید

آنتی ویروس ها و فایروال ها معمولاً دیتای فرستاده و گرفته شده در کامپیوتر را بررسی می کنند. این بررسی گاهاً می تواند زمان زیادی ببرد و شما را در حین بازی کردن اذیت کند. برای رفع این مشکل، بازی های خود را در لیست استثناهای آنتی ویروس و فایروال قرار دهید.

راهکارهای ساده برای کاهش پینگ در بازی‌ها

با استفاده از راهکارهای ذکر شده میتوانید مسیر منتهی به بازی های آنلاین خود را هموارتر کنید. در شرایط کنونی کشور که با مشکلات متعدد اینترنت مواجه هستیم رعایت این موارد میتواند در پیشبرد سرعت برای دریافت خدمات بهتر مفید باشد. ناگفته نماند که این موارد ساده شاید در نگاه اول چندان تاثیرگذار نباشند اما با رعایت آنها متوجه این موضوع خواهید شد. شما عزیزان میتوانید دیگر روش های کاربردی که سراغ دارید را برایمان ارسال کنید تا با نام خودتان در مقاله قرار گیرد.

جمع بندی

قطعاً برای داشتن بهترین تجربه در بازی های آنلاین مخصوصاً بازی هایی که رقابت در آن ها بسیار بالاست و ثانیه ها تعیین کننده اند، نیاز به یک کانکشن خوب و پینگ پایین است. تمام استریمرها و بازیکنان حرفه ای، برای پیشبرد اهداف خود در بازی ها باید محدوده پینگ خوبی داشته باشند. در این مقاله سعی کردیم که بهترین راه حل ها برای کاهش پینگ را به شما معرفی کنیم. آیا شما نیز این مشکل را تجربه کرده‌ اید؟ کدام یک از موارد بالا به شما کمک کرده‌ اند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

‫4.4/5 ‏‫(5 نظر)‬
 • دیدگاه‌ها

  1 دیدگاه

 • نقد و بررسی‌ها

  0 نقد و بررسی

۱۵۰

نمایش دیدگاه های بیشتر

نکات مهم برای ارسال نقد و بررسی

 • نقد و بررسی حتما باید بیشتر از ۱۵۰ کلمه باشد.
 • نقد و بررسی شما فقط بعد از تایید مدیر نمایش داده می‌شود.

۱۵۰

نقد و بررسی ثبت نشده است.

نمایش نقد و بررسی های بیشتر