طولانی ترین بازی های کامپیوتری در تاریخ + 13 مورد

مگ جدید
طولانی ترین بازی های کامپیوتری در تاریخ + 13 مورد

طولانی ترین بازی های کامپیوتری در تاریخ

طولانی‌ ترین بازی‌ های جهان را می‌شناسید؟ اگر به‌دنبال بهترین بازی با گیم پلی طولانی در تمام دوران هستید باما در ادامه همراه باشید.

امروزه عناوین بسیاری درحوزه بازی‌های ویدیویی منتشر شده که اگر تصمیم دارید به‌یک بازی طولانی مدت برای سرگرمی دسترسی داشته باشید این لیست را از دست ندهید. در این مقاله نگاهی به بهترین بازی با گیم پلی طولانی در تمام دوران داشته‌ایم که در این میان لینک‌های دانلود بازی نیز برایتان درج شده است تا بتوانید مستقیما جدیدترین نسخه بازی‌های نامبرده را دریافت کنید. برای آشنایی با لیست طولانی ترین بازی ها به‌صدها بازی رجوع کرده‌ایم که این موارد درخط داستانی و گیم‌پلی جزو برترین‌ها بوده‌اند.

 

طولانی ترین بازی های کامپیوتر

طولانی ترین بازی های کامپیوتری در تاریخ

برای درک بهتر موارد نامبرده در لیست طولانی‌ ترین بازی‌ های جهان سعی نمودیم به‌ساعت گیم‌پلی هریک از عناوین اشاره داشته باشیم. این موضوع می‌تواند شمارا به‌شکل بهتری با بازی‌های معرفی شده آشنا کند. ناگفته نماند که در انتخاب هریک از بازی‌های موجود در فهرست بهترین بازی با گیم پلی طولانی در تمام دوران ما دخالتی مبنی بر نظر شخصی نداشته‌ایم زیرا در این زمینه بازی‌های بسیاری وجود داشته که بی‌تردید نظرات گیمرها نسبت به‌هر یک متفاوت بوده است. با پایان فهرست می‌توانید نظرات خود نسبت به‌گزینه‌های معرفی شده را بیان کنید و به‌ما در تکمیل نمودن فهرست کمک نمایید. مهم‌تر از طولانی بودن مراحل، سرگرم نمودن گیمر درطول مراحل بوده است زیرا در این زمینه برخی عناوین هستند که با وجود گیم‌پلی طولانی نتوانسته‌اند سرگرمی را برای گیمرها به‌ارمغان بیاورند و همین امر سبب شده تا به‌دست فراموش سپرده شوند. این فهرست مربوط به‌بازی‌هایی است که با گذشت چندین سال از زمان انتشار بازهم گزینه خوبی برای سرگرمی هستند و همین موضوع سبب حضورشان در فهرست بازی‌های طولانی کامپیوتر شده است.

1. بازی The Witcher 3: Wild Hunt

طولانی ترین بازی های کامپیوتری در تاریخ The Witcher 3: Wild Hunt

 • سال انتشار: 2015
 • پلتفرم‌های بازی: پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس سری اکس و سری اس، اکس‌باکس وان، مایکروسافت ویندوز

رتبه نخست فهرست بهترین بازی‌ها با گیم پلی طولانی مربوط به بازی ویچر ۳ (The Witcher 3: Wild Hunt) بوده که بدنیست بدانید مدت زمان گیم‌پلی اصلی بازی براساس خط داستانی به‌بیش از ۶۰ ساعت می‌رسد. دی ال‌سی‌های تکمیلی بازی به‌صورت جداگانه شامل ۴۰ ساعت گیم‌پلی هستند که در مجموع می‌توانند شما را در یک بازی جذاب و جهان‌باز در مدت زمان ۱۰۰ ساعت سرگرم نمایند. زمانی که صحبت از شکار هیولا می‌شود گیمرهای بسیاری ناخودآگاه ذهنشان به سمت بازی The Witcher 3: Wild Hunt سوق داده می‌شود. این عنوان به‌قدری شاهکار بود که سی‌دی پراجکت سازنده بازی بعد از آن نتوانست عنوانی به‌محبوبیت این بازی را توسعه دهد. سبک جهان‌باز The Witcher 3: Wild Hunt به‌شما این امکان را می‌دهد تا بعد از پایان ماموریت‌های در نظر گرفته شده بتوانید به‌صورت آزادانه در جهان عظیم آن کاوش کنید. بخش‌های فرعی بازی گزینه خوبی برای سرگرمی و تکاپو بوده که در این زمینه می‌توانید با دشمنان و چالش‌های جدیدی مواجه شوید که در خط داستانی اصلاً به‌آنها مواجه نشده‌اید. این بازی طولانی از طراحی و گیم‌پلی خوبی برخوردار بوده که می‌تواند شما را برای مدت زمان مناسبی سرگرم نماید. پیشنهاد می‌شود بهترین بازی های ۲۰۲۴ را نیز از دست ندهید.

2. بازی Dragon Age: Inquisition

طولانی ترین بازی های کامپیوتری در تاریخ Dragon Age: Inquisition

 • سال انتشار: 2014
 • پلتفرم‌های بازی: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۳، اکس‌باکس وان، ایکس باکس 360 و مایکروسافت ویندوز

بازی عصر اژدها: تفتیش عقاید (Dragon Age: Inquisition) رتبه دوم لیست طولانی‌ترین بازی‌های تاریخ را به‌خود اختصاص داده است. این عنوان در ژانرهای ماجراجویی و اکشن قرار دارد که می‌تواند گیم‌پلی بیش از ۱۰۰ ساعت را در اختیار شما قرار دهد که در این زمینه محتوای جانبی بسیاری برای شما در نظر گرفته شده است. یکی از دلایل اصلی محبوبیت بازی وجود مراحل هیجان‌انگیز و جهش یافته نسبت به‌سطوح عادی بازی بوده است که این مورد می‌تواند شما را برای مدت زمان بیشتری نسبت به‌مراحل عادی بازی سرگرم کند. لازم به‌ذکر است بدانید که خط اصلی بازی فقط ۲۰ ساعت بوده اما برای تکمیل نمودن بخش‌های فرعی آن باید چندین برابر این زمان را صرف کنید تا بتوانید به‌انتهای بازی Dragon Age: Inquisition برسید. شرکت BioWare سازنده این بازی طولانی بوده که پیشنهاد می‌شود آن را از دست ندهید.

3. بازی The Elder Scrolls V: Skyrim

طولانی ترین بازی های کامپیوتری در تاریخ The Elder Scrolls V: Skyrim

 • سال انتشار: 2011
 • پلتفرم‌های بازی: پلی‌استیشن ۵، نینتندو سوئیچ، پلی‌استیشن ۴، پلی استیشن 3، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس، ایکس باکس 360، مایکروسافت ویندوز

سری بازی‌های الدر اسکرول بی‌تردید برای گیمرهای بسیاری شناخته شده بوده که بد نیست بدانید بازی The Elder Scrolls V: Skyrim محصولی از شرکت Bethesda Game Studios بوده که توانسته بیش از ۳۳۰ ماموریت سرگرم کننده را در اختیار شما قرار دهد. این عنوان در فهرست بهترین بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتر نیز حضور داشته که باید بدانید وجود ترکیب بندی چند جانبه سبب به‌وجود آمدن گیم پلی خوبی در این بازی شده که می‌تواند هر گیمر قدیمی و جدید را سرگرم نماید. نسخه اسکای رایم بازی در جهانی وحشی جریان داشته که از ترور شخصیت‌ها تا رستاخیز شیطانی را باید در آن تماشا کنید. داستان بازی در مورد گروه‌هایی از خون آشام‌ها و گرگینه‌ها بوده که علیه مواردی که برای شما مهم بوده‌اند قیام کرده‌اند. شما در نقش یک مبارز شجاع باید به‌دنبال نابود کردن آنها در سرزمین‌های مختلف باشید. شاید این بازی از طراحی برجسته‌ای برخوردار نباشد اما پیشنهاد می‌شود بهترین بازی های گرافیکی کامپیوتر را مشاهده کنید.

4. بازی Assassin’s Creed Odyssey

طولانی ترین بازی های کامپیوتری در تاریخ Assassin’s Creed Odyssey

 • سال انتشار: 2018
 • پلتفرم‌های بازی: پلی‌استیشن ۴، نینتندو سوئیچ، اکس‌باکس وان، مایکروسافت ویندوز

اگر از گیمرهای اساسین کرید سوال کنید که بهترین بازی های اساسین کرید کدام گزینه است بی‌تردید شاهد شنیدن عنوان Assassin’s Creed Odyssey خواهید بود. بازی Assassin’s Creed Odyssey مسلماً بهترین محصول منتشر شده در این فرنچایز بوده که تعداد ماموریت‌های عظیم آن به‌بیش از ۳۰۰ عدد خواهد رسید. بسیاری از مراحل بازی دارای نتایج متنوع در کنار باس‌فایت‌های چالش‌برانگیز بوده که می‌تواند شما را برای مدت زمان طولانی سرگرم کند. اگر از دوست‌داران بازی‌هایی هستید که به‌دنبال پایان دادن به‌ماموریت‌های فرعی می‌باشید باید بدانید که گیم‌پلی اصلی و فرعی بازی Assassin’s Creed Odyssey به‌بیش از ۲۰۰ ساعت خواهد رسید که این موضوع سبب محبوبیت بازی شده است. کمپانی Ubisoft سازنده این بازی محبوب بوده که بد نیست بدانید امروزه این عنوان در کشورمان به‌عنوان یک بازی ممنوعه شناخته می‌شود.

5. بازی Final Fantasy XV

طولانی ترین بازی های کامپیوتری در تاریخ Final Fantasy XV

 • سال انتشار: 2016
 • پلتفرم‌های بازی: پلی‌استیشن ۴، مایکروسافت ویندوز، اکس‌باکس وان، اندروید، گوگل استادیا

سری بازی‌های فاینال فانتزی همیشه با افت و خیز‌های بسیاری مواجه بودند که بدنیست بدانید بازی Final Fantasy XV امروزه به‌عنوان یکی از طولانی‌ترین بازی‌ها شناخته شده که میزبان سرگرمی‌های متنوعی بوده است. شرکت Square Enix که سازنده این بازی بوده دی‌ال‌سی‌های مختلفی را برای ارائه محتواهای جانبی در نظر گرفته است که باید بدانید مجموع dlc‌های ارائه شده برای بازی Final Fantasy XV به‌بیش از ۴۵ ساعت خواهد رسید که در کنار خط داستانی اصلی بازی می‌تواند گزینه خوبی برای سرگرمی باشد. شرکت اسکور انیکس در ساختار بازی از هیولاها و ماموریت‌های جانبی بسیاری استفاده نموده که این موضوع سبب خواهد شد تا در کنار خط داستانی بتوانید به‌بخش‌های فرعی نیز دسترسی داشته باشید. طراحی دیدنی و وجود المان‌های گرافیکی پیشرفته با توجه به‌سال انتشار بازی که در ۲۰۱۶ عرضه شده می‌تواند شما را با ویژگی‌های خوبی مواجه کند.

6. بازی Fallout 4

طولانی ترین بازی های کامپیوتری در تاریخ Fallout 4

 • سال انتشار: 2015
 • پلتفرم‌های بازی: پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس و مایکروسافت ویندوز

بازی فالوت ۴ (Fallout 4) بی‌تردید یکی از بهترین شاهکارهای عرضه شده از شرکت Bethesda Softworks بوده که امروزه این شرکت وضعیت خوبی را در پیش ندارد. بر اساس اطلاعات به‌دست آمده این بازی دارای ۲۶۸ مرحله بوده که در کنار خط فرعی بازی می‌تواند شما را برای مدت زمان بسیاری سرگرم نماید. دنیای عظیم بازی می‌تواند سبب به‌وجود آمدن ویژگی‌های جدیدی شود که امروزه در بسیاری از بازی‌های جدید شاهد آن نیستیم. اکتشافات و ماموریت‌های بسیاری در بازی فالوت ۴ وجود داشته که می‌تواند شما را در دنیای غوطه‌ور قرار دهد. گیم‌پلی پویا و طراحی دیدنی از دیگر مزایای بازی Fallout 4 بوده که پیشنهاد می‌شود آن را از دست ندهید. ناگفته نماند که بازی فال اوت ۴ به عنوان یکی از طولانی‌ترین بازی‌های جهان شناخته شده است و جزوی از بهترین بازی های آخرالزمانی تمام دوران می‌باشد.

7. بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

طولانی ترین بازی های کامپیوتری در تاریخ The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

 • سال انتشار: 2023
 • پلتفرم‌های بازی: نینتندو سوئیچ

گیمرهای بسیاری در انتظار انتشار بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom برای کامپیوتر هستند که باید بدانید کمپانی نینتندو این محصول جدید را فقط برای کنسول نینتندو سوییچ در نظر گرفته است که همین موضوع سبب حسادت گیمرهای بسیاری به‌این بازی شده است. در میان طولانی‌ترین بازی‌های ویدیویی داستان محور بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom یک نمونه بارز بوده که می‌تواند شما را در جهانی عظیم و پویا قرار دهد. خط داستانی اصلی بازی به‌بیش از ۸۰ ساعت خواهد رسید که علاوه بر ماموریت‌های اصلی می‌توانید به‌دنبال پایان دادن به‌ماموریت‌های فرعی باشید که در این زمینه چالش‌های بیشتری روی کار خواهد آمد و سبب سرگرمی شما برای مدت زمان بیشتری خواهد شد. جهان عظیم بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom سبب شده تا بیش از ۲۵۰ مرحله در بازی به‌وجود بیاید که این مراحل با پستی بلندی‌های بسیاری همراه هستند و گزینه خوبی برای سرگرمی خواهند بود.

8. بازی Mass Effect Andromeda

طولانی ترین بازی های کامپیوتری در تاریخ Mass Effect Andromeda

 • سال انتشار: 2017
 • پلتفرم‌های بازی: پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، سرویس ابری بازی‌های اکس‌باکس، مایکروسافت ویندوز

بازی Mass Effect Andromeda در فهرست بهترین بازی‌ها با گیم پلی طولانی گزینه خوب دیگری برای سرگرمی بوده که باید بدانید بیش از ۲۱۳ ماموریت در آن تعبیه شده است. گیم پلی اصلی بازی به بیش از ۴۰ ساعت به‌طول خواهد انجامید که در آن شاهد کشفیات و دشمنان بسیاری خواهید بود که برای بازکردن آیتم‌های قفل شده باید به‌دنبال نابودسازی تهدیدهای بیگانه بروید. نبردهای فوق العاده و سرگرم کننده‌ای در این بازی وجود داشته که می‌تواند محتواها و ماموریت‌های فرعی خوبی را نیز در اختیار شما قرار دهد که در همین زمینه شرکت سازنده بازی Mass Effect Andromeda که BioWare Montreal نام داشته با ارائه دی ال‌سی‌های جدید توانسته ماموریت‌های بیشتری را در بازی جای دهد.

9. بازی Cyberpunk 2077

طولانی ترین بازی های کامپیوتری در تاریخ Cyberpunk 2077

 • سال انتشار: 2020
 • پلتفرم‌های بازی: پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس سری اکس و سری اس، اکس‌باکس وان، مایکروسافت ویندوز، گوگل استادیا

بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ (Cyberpunk 2077) بی‌تردید یکی از بهترین بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتر بوده که امروزه دی‌ال‌سی و بسته‌های تکمیلی مختلفی برای آن منتشر شده است. دلایل بسیاری برای حضور دادن این عنوان در لیست بهترین بازی‌ها با گیم پلی طولانی وجود داشته که یکی از مهم‌ترین آن دنیای آزاد در کنار داستان عالی و پویای بازی بوده است. در خط داستانی بازی بیش از ۱۳۰ ماموریت برای شما در نظر گرفته شده است که در کنار این موارد می‌توانید به ۹۰ ماموریت جانبی نیز دسترسی داشته باشید. پایان بندی‌های متنوع و طراحی شکیل و زیبای بازی می‌تواند گیم‌پلی خوبی را برای سرگرمی ارائه دهد که بدنیست بدانید همین موضوع سبب شده تا بازی نه‌تنها در این فهرست بلکه در فهرست‌های مختلف دیگری نیز حضور پیدا کند و به‌عنوان یک بازی برجسته برای سرگرمی در پلتفرم‌های مختلف شناخته شود.

10. بازی Grand Theft Auto V

طولانی ترین بازی های کامپیوتری در تاریخ Grand Theft Auto V

 • سال انتشار: 2013
 • پلتفرم‌های بازی: پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۳،ایکس باکس وان ایکس باکس 360، مایکروسافت ویندوز، ایکس باکس سری ایکس و اس

بازی Grand Theft Auto V نیازی به معرفی ندارد زیرا به‌عنوان طولانی‌ترین بازی‌های جهان شناخته شده است که می‌تواند شما را در برابر ماموریت‌های اصلی و فرعی بسیاری قرار دهد. اگر نگاهی به بهترین بازی‌های کامپیوتری جهان داشته باشید متوجه خواهید شد که بازی جی تی آی وی که محصولی از شرکت راک استار بوده در رتبه‌های نخست آن قرار داشته که از سوی منتقدین توانسته امتیاز بالای ۹۵ را کسب نماید. این عنوان در کنار ماموریت‌های اصلی بسیاری که در اختیار داشته شامل بخش‌های فرعی نیز بوده است که با کاوش در جهان عظیم بازی می‌توانید به‌آنها دسترسی پیدا کنید. سبک جهان‌باز می‌تواند گیم‌پلی خوبی را در اختیار شما قرار دهد که همین موضوع سبب شده تا این بازی میزبان گیم‌پلی بسیار طولانی برای سرگرمی باشد که نمونه آن در دنیای کنونی کمتر دیده شده است. در حالت آنلاین بازی جی تی ای وی نیز می‌توانید به‌دنبال رقابت با گیمرهای سراسر جهان باشید که لازم است بدانید در سال ۲۰۲۴ خبر ساخت جی تی ای ۶ که نسل جدید این فرنچایز بوده از سوی راک استار منتشر شده است. این عنوان در میان بازی‌های ویدیویی راک‌استار گیمز گزینه‌ای فراموش نشدنی است.

11. بازی dying light 2

طولانی ترین بازی های کامپیوتری در تاریخ dying light 2

 • سال انتشار: 2022
 • پلتفرم‌های بازی: پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، نینتندو سوئیچ، اکس‌باکس سری اکس و سری اس، اکس‌باکس وان، مایکروسافت ویندوز

بازی دایینگ لایت ۲ (dying light 2) یکی دیگر از عناوین موجود در فهرست بهترین بازی با گیم پلی طولانی در تمام دوران بوده که از سوی شرکت Techland منتشر شده است. این بازی در جهانی آخرالزمانی جریان داشته که در نقش یک بازمانده باید به‌دنبال نابودسازی زامبی‌هایی باشید که با جهش‌های ناگهانی به‌هیولاهای عظیم تبدیل شده‌اند. بر اساس اطلاعات به‌دست آمده خط داستانی و فرعی و حالت آزاد بازی می‌تواند گیم پلی طولانی مدتی به‌اندازه ۵۰۰ ساعت را در اختیار شما قرار دهد و همین موضوع سبب شده تا گیمرهای بسیاری از سال ۲۰۲۲ تا به‌امروز در این بازی حضور داشته باشند و سودآوری خوبی را برای شرکت Techland به‌ثبت برسانند. این عنوان همچنین از بهترین بازی های زامبی برای کامپیوتر بوده است.

12. بازی Far Cry 6

طولانی ترین بازی های کامپیوتری در تاریخ Far Cry 6

 • سال انتشار: 2021
 • پلتفرم‌های بازی: پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، ایکس باکس سری ایکس و اس، ایکس باکس وان، مایکروسافت ویندوز

بازی فارکرای ۶ (Far Cry 6) در حال حاضر جدیدترین عنوان از فرنچایز فارکرای بوده از که از سوی شرکت Ubisof منتشر شده است. این بازی به‌عنوان طولانی‌ترین بازی‌های ویدیویی داستان محور شناخته شده که در آن می‌توانید به‌ماموریت‌های بسیاری دسترسی داشته باشید. یکی از دلایل محبوبیت بازی وجود ماموریت‌های خشونت‌آمیز و اکشن بوده که در آن با استفاده از مهارت‌های شخصی خود می‌توانید به‌دنبال نابودسازی دشمنان در سرزمین‌های مختلف باشید. طراحی دیدنی و وجود صداگذاری عالی در کنار بهای بسیار به‌جزئیات سبب شده تا این بازی به‌عنوان محصول خوبی برای سرگرمی شناخته شود.

13. بازی ELDEN RING

بازی ELDEN RING

 • سال انتشار: 2022
 • پلتفرم‌های بازی: پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس سری اکس و سری اس، اکس‌باکس وان، مایکروسافت ویندوز

ELDEN RING عنوان بهترین بازی سال 2022 را به‌خود اختصاص داده است که بدنیست بدانید بازی در جهان‌هایی جریان داشته که تقریباٌ تمام اجزای آن علیه شماست. درطول بازی باید با اسب افسانه‌ای خود و مهارت‌های شخصی که دراختیار داشته‌اید به‌سراغ نابودسازی دشمنان بروید. منظور از دشمنان هیولاهای جهش یافته و عظیم‌الجثه‌ای هستند که رویارویی با آنها می‌تواند خطر مرگ را برای شما صدبرابر کند. درطول برخی مراحل بازی باید به‌دفعات مکرر کشته شوید تا بتوانید مقداری به‌دشمن خود ضربه بزنید و این موضوع سبب خواهد شد تابا یکی از طولانی‌ترین بازی‌های جهان سروکار داشته باشید.

سخن پایانی

همان‌طور که شاهد بودید معرفی بهترین بازی ها با گیم پلی طولانی به‌پایان رسید که در این زمینه به 12 مورد از بازی‌های طولانی کامپیوتر اشاره شد. نظر شما نسبت به‌عناوین نامبرده چیست؟ شما عزیزان می‌توانید در ادامه با پارسی مگ همراه باشید و نظرات خود نسبت به‌این لیست را برایمان به‌اشتراک بگذارید و سبب تکمیل شدن فهرست طولانی‌ ترین بازی‌ های جهان شوید.

‫4.5/5 ‏‫(2 نظر)‬
 • دیدگاه‌ها

  0 دیدگاه

 • نقد و بررسی‌ها

  0 نقد و بررسی

۱۵۰

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد!

نمایش دیدگاه های بیشتر

نکات مهم برای ارسال نقد و بررسی

 • نقد و بررسی حتما باید بیشتر از ۱۵۰ کلمه باشد.
 • نقد و بررسی شما فقط بعد از تایید مدیر نمایش داده می‌شود.

۱۵۰

نقد و بررسی ثبت نشده است.

نمایش نقد و بررسی های بیشتر