پابجی یا کالاف دیوتی کدام بازی بهتر است؟

پابجی یا کالاف دیوتی کدام بازی بهتر است؟

نظر شما در خصوص پابجی یا کالاف دیوتی کدام بازی بهتر است؟ پابجی و کالاف دیوتی، دو تا از بهترین و مشهورترین بازی‌ های موبایل به شمار می روند که سال ها است بازیکنان زیادی را در سراسر جهان سرگرم می کنند. هر یک از این دو بازی، از مدها و گیم پلی متفاوتی تشکیل شده اند. بحث درباره این که کدام یک از دو عنوان بهتر از دیگری است، از زمان انتشار هر دوی آن ها وجود داشته و هم اکنون نیز ادامه دارد. برای پاسخ به این سوال، باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت و به هر یک جداگانه نگاه کرد. در این راهنمای جامع، به بررسی و مقایسه دقیق این دو بازی می پردازیم. با ما همراه باشید.

ارسالی از کاربران سایت

مقایسه گرافیک پابجی یا کالاف دیوتی کدام بازی بهتر است؟

پابجی موبایل با موتور بازی سازی آنریل انجین ساخته شده در حالی که کالاف دیوتی موبایل، توسط موتور یونیتی اجرا می شود. هر دوی این بازی ها گرافیکی خیره کننده روی گوشی ارائه می دهند اما در مقایسه، کالاف دیوتی موبایل کمی واقعی تر و واضح تر به نظر می رسد. برای یافتن دیگر سوالات خود در خصوص کدام بهترست؛ پابجی یا کالاف ؟ باما همراه باشید.

کالاف دیوتی موبایل بیشتر روی به تصویر کشیدن مناطق و دنیاهای مختلف تمرکز دارد و سازندگان سعی کرده اند زرق و برق بیشتری را در آن به کار ببرند. شاید برای طرفداران بازی های تیراندازی و اکشن، کالاف دیوتی موبایل جذابیت بیشتری داشته باشد. در این خصوص بازخوردهای مثبت و منفی بسیاری در رابطه با بازی منتشر شده که از دید پارسی مگ کال اف دیوتی در این زمینه امتیاز بهتری را کسب نموده است.

مقایسه ویژگی های درون بازی کالاف دیوتی موبایل و پابجی موبایل

پابجی یا کالاف دیوتی کدام بازی بهتر است؟

هم در پابجی و هم در کالاف دیوتی موبایل، می توانید از هواپیما بپرید و محل فرود خود را در زمانی محدود، مشخص کنید. پس از فرود، باید به سرعت به دنبال تجهیزات باشید تا بتوانید به جنگ با دشمنان بروید. در هر دو بازی، منطقه امنی وجود دارد که به مرور زمان کوچک تر می شود و شما باید در این منطقه بمانید. در واقع، هدف هر مسابقه این است که آخرین شخص یا گروه زنده در این منطفه باشید.

پابجی موبایل یک عنوان کلاسیک است که هر گیمری می تواند خیلی سریع با آن آشنایی پیدا کند. اما کالاف دیوتی موبایل، دارای ویژگی های پیشرفته تر، کلاس های مختلف بتل رویال، وسایل نقلیه بیشتر و سلاح های بهتر در نبرد است. همچنین، در مدهای دیگر کالاف دیوتی موبایل، توانایی های بر پایه امتیاز های پشت سر هم و مهارت های اپراتور را نیز داریم. با توجه به توضیحات فوق نظر شما در خصوص اینکه کالاف دیوتی موبایل بهتر است یا پابجی؟

جواب بازی آمیرزا از 1 تا 1000

در کالاف دیوتی موبایل، هر کلاس ویژگی های مختلفی دارد که به بازیکن در بتل رویال به طریقی متفاوت کمک می کند. برای مثال، یک اپراتور دفاعی، در تشکیل سپری دفاعی برای تیم خود تلاش می کند؛ کلاس پزشک می تواند به طور مداوم به تیم خود در احیا شدن کمک کند و کلاس مکانیک پهپادهای الکترومغناطیسی را برای غیرفعال کردن تجهیزات دشمن به کار می‌ گیرد.

این پهپاد یک موج الکترومغناطیسی می فرستد که این موج، در عملکرد دستگاه ها و تجهیزات دشمن اختلال ایجاد می کند. همچنین، این را هم باید اضافه کرد که بازیکنان می توانند کلاس خود را در مسابقات بتل رویال، ارتقا دهند.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کرد، وجود بتل پس در هر دو بازی است. هر دو نسخه بتل پس رایگان و پولی در کالاف دیوتی موبایل و پابجی موبایل وجود دارند و شما در طول هر بروزرسانی یا سیزن، باید ماموریت ها و چالش های مختلفی را برای آنلاک کردن مراحل بتل پس به اتمام برسانید. با استفاده از ارز درون بازی، می توانید بتل پس پولی را در هر بازی خریداری کنید و از جوایز گوناگون بهره مند شوید. در زمینه رویدادها و تم های مختلف نیز هر دو بازی سطح بسیار خوبی دارند.

مقایسه گیم پلی کالاف دیوتی موبایل و پابجی موبایل

پابجی یا کالاف دیوتی کدام بازی بهتر است؟

در کالاف دیوتی موبایل، بایدخیلی سریع تر تصمیم بگیرید و به طور کلی، با گیم پلی سریعی تری طرف هستید. اگر رویکرد تاکتیکی و آرام تری را ترجیح می دهید، پابجی موبایل گزینه مناسب تری برای شما است.

در هر دو بازی، این امکان را دارید که دوربین اول شخص و سوم شخص را انتخاب کنید. نحوه مبارزه با دشمنان، پس زدن سلاح ها و دقت در تیراندازی در هر بازی متفاوت با دیگری است.

در کالاف دیوتی موبایل، ابتدا باید یک کلاس بتل رویال را انتخاب کرده و لود اوت خود را شخصی سازی کنید و به این گونه برای ورود به میدان نبرد آماده شوید. در پابجی موبایل، گزینه های زیادی وجود ندارد و تنها باید به فکر زنده ماندن در جزیره بتل رویال باشید.

هدف گیری و حرکت در هر دو بازی به یک شکل انجام می شود. گرچه، پابجی موبایل دارای یک حالت در تیراندازی است و کالاف دیوتی موبایل، دو حالت تیراندازی دارد. یکی از این ها، حالت ساده است که برای مبتدیان بسیار کاربرد دارد. در حالت ساده، وقتی به سمت دشمنان نشانه می روید، اسلحه به طور خودکار شلیک می کند.

اما در حالت پیشرفته، پس از هدف گیری، خودتان باید دکمه تیراندازی را بزنید که این برای گیمرهای با تجربه تر می تواند حالت بهتری باشد.

معرفی برترین نسخه‌های سری Need For Speed

در کالاف دیوتی موبایل، کلاس های مختلف بتل رویال به بازیکن کمک می کنند تا با روش های مختلفی بر دشمنان داخل میدان غلبه کنند. در پابجی موبایل، تا زمانی که دشمنان به بازیکن نزدیک نشوند، علائم نشانگر آنان ظاهر نمی شود و همین موضوع، باعث شده که پابجی موبایل نسبت به کالاف دیوتی موبایل بسیار رقابتی تر باشد.

یکی دیگر از نقاط مثبت پابجی موبایل در مقابل کالاف دیوتی موبایل این است که شلیک بدون نشانه گیری در آن بسیار بهتر طراحی شده. البته نشانه گیری در هر دو بازی خیلی مهم است و برای از میان برداشتن دشمنان باید در این زمینه مهارت پیدا کنید.

مقایسه مدهای درون بازی در کالاف دیوتی موبایل و پابجی موبایل

پابجی موبایل به طور کلی یک بازی بتل رویال است که در آن، صد بازیکن در یک جزیره برای بقا تلاش می کنند. برخی مدهای آرکید نیز در این بازی وجود دارند؛ مدهایی مانند تیم دث مچ، وار مد، پی لود مد و زامبی مد. هر یک از این مدها، ماموریت ها و چالش های مختلفی را پیش روی بازیکن قرار می دهند؛ اما تمرکز سازندگان بازی بیشتر روی مد بتل رویال پابجی موبایل است.

کالاف دیوتی موبایل یک بازی فراتر از تنها بتل رویال به شمار می رود. چندین مد دیگر شامل مد چند نفره، مد زامبی، مد رنکد و گان گیم در آن وجود دارند. هر یک از این مدها، نقشه های مختلفی نیز می توانند داشته باشند و بازیکنان باید از قوانین متفاوتی در آن ها پیروی کنند. حالت های مختلف مد چن نفره کالاف دیوتی موبایل نیز شامل تیم دث مچ، دامینیشن، سرچ اند دیستروی، فری فور آل و غیره می شود.

تمرکز سازندگان کالاف دیوتی موبایل بر هر یک از حالت های این بازی به یک اندازه است. البته احتمالاً با عرضه وارزون موبایل، اکتیویژن در COD Mobile بیشتر روی مدهای چند نفره تمرکز کند و بار اصلی بتل رویال را بر دوش وارزون بیندازد. نسخه جدید کال اف دیوتی را نیز میتوانید دریافت کنید که کافیست وارد صفحه دانلود بازی Call of Duty: Warzone Mobile شوید.

در کالاف دیوتی موبایل، شاهد وسایل نقلیه بیشتری هستیم. همچنین، در این بازی، می توانید به سلامت از یک هلیکوپتر در ارتفاع بالا به پایین بپرید چرا که امکان استفاده از گلایدر وجود دارد. اما در پابجی موبایل، باید حواس تان کاملا به ارتفاع باشد چون هیچ گلایدری در این بازی وجود ندارد و پریدن می تواند آسیب زیادی به شما وارد کند.

نقشه های حالت چند نفره کالاف دیوتی موبایل برای بسیاری از بازیکنان جذابیت بیشتری دارند چرا که تمامی این نقشه ها، از نسخه های قبلی کالاف دیوتی برداشته شده اند. اکر فقط می خواهید در جزیره بتل رویال مبارزه کنید، پابجی موبایل می تواند انتخاب بهتری برای شما باشد اما اگر می خواهید به همراه دوستان تان در مبارزات متنوع تری بجنگید، بهتر است به سراغ کالاف دیوتی موبایل بروید.

مقایسه سلاح های کالاف دیوتی موبایل و پابجی موبایل

پابجی یا کالاف دیوتی کدام بازی بهتر است؟

در پابجی موبایل، طیف گسترده ای از سلاح ها وجود دارد. سلاح های شکاری، اسنایپر، شاتگان، کمری، ساب ماشین گان، سلاح های سرد و انواع نارنجک در پابجی موبایل وجود دارند. هر یک از سلاح ها در هر دسته، مشخصات و نقاط ضعف و قوت متفاوتی دارند که قبل از انتخاب باید حتماً از آن ها مطلع باشید. همچنین، الگوی پرش اسلحه ها و فیزیک آن ها در پابجی موبایل به واقعیت نزدیک است و باید مهارت زیادی برای استفاده از هر یک کسب کنید.

کالاف دیوتی موبایل نیز تعداد زیادی سلاح دارد. هر یک از این اسلحه ها نیز مانند پابجی موبایل، مشخصاتی دارند و امکانات جانبی به آنان اضافه می شوند. توانایی ها و پرک های مختلفی نیز برای سلاح ها در نظر گرفته شده که در زمان مبارزه می توانید آن ها را فعال کنید. الگوی پرش اسلحه و فیزیک آن زیاد شباهت به واقعیت ندارد و گیمرهای تازه کار در استفاده از سلاح های کالاف دیوتی موبایل راحت تر خواهند بود.

جمع بندی

به طور کلی، بیشتر بازیکنان کالاف دیوتی موبایل را ترجیح می دهند و آن را بازی بهتری می دانند. البته هر دو بازی طرفداران زیادی در سراسر جهان دارند و در نهایت، هر کسی طبق سلیقه شخصی و ترجیح خود بیشتر به سمت یکی از آن ها جذب می شود. پیشنهاد می کنیم شما نیز هر دوی آن ها را تجربه کنید تا ببینید کدام به روش بازی شما نزدیک تر است. نظر خود را نسبت به مقایسه پابجی و کالاف + PUBG یا Call of Duty بیان کنید و بگویید نهایت پابجی یا کالاف دیوتی کدام بازی بهتر است؟

 

کال اف دیوتی یا پابجی کدام بهتر است ؟

در پاسخ به این سوال فاکتورهای مختلفی را مورد بررسی و بازبینی قرار داده ایم.

تشخیص را به ما بسپارید :

در خصوص بررسی بخش های مختلفی بازی اطلاعات بسیاری را از منابع معتبر جهانی جمع آوری کرده ایم که این مورد سبب خواهد شد تا به شکل بهتری بتوانید با نکات آشنا شوید.

 

4.7/5 (3 نظر)
دسته‌بندی:

مگ

مشخصات فایل
 • منبع: پارسی دانلود
password :

0 نظر

  تو جمع بندی گفتی خیلی ها سمت کال میان جوابت رو فقط میتونی از تعداد دانلودها و استریمها و یوتبرها بگیری که تو کدوم بیشتر هست اصلا قابل مقایسه نیست
  در مورد سرعت بازی هم برعکس متوجه شدی پابجی مثل کال نیست صدتا تیر بخوری تازه ناک بشی سرعت و تصمیم گیری و هوش در پابجی خیلی بالاتری میخواد.
  در کل حتی یک پیک دادن ساده نداره اسلحه ها هیچ لگدی ندارن . خیلی ساده هست دوتا از پلیرهای خوب کال رو آوردم که بازیشون رو دیدم و میدونم بازیشون خوبه چند روز اومدن تو پابجی گفتن خیلی سخته
  جملشونم این بود . میگفتن ما فکر میکردیم خیلی پرو هستیم ولی در مقابل شما پشه ای بیش نیستیم
  اصلا نشستن دویدن گان دستت گرفتن همه اینا کار شده و طبیعی تر هست نمیدونم این متن رو از کجا آوردی ولی حداقل بازی میکردی جفتش رو بعد متن میزاشتی

  خیلی چیزهای دیگه داره که بخوام توضیح بدم چندین صفحه میشه همیشه تست کنید و نظرسنجی رو ملاک قرار ندین

  پاسخ

  درود سیامک جان
  نظرتون محترم ولی خوب طبق امتیاز کاربران جهانی کال اف بهتره ولی خوب باید منتظر موند و نظر دیگر کاربران سایت رو دید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *